• <
mewo_2022
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Polscy windsurferzy powalczą w sobotę o medale mistrzostw świata

Paweł Tarnowski i Maja Dziarnowska (oboje Sopocki Klub Żeglarski) powalczą w sobotę o medale w Mistrzostwach Świata olimpijskiej, żeglarskiej klasy iQFoil. W regatach rozgrywanych na kanaryjskiej wyspie Lanzarote dzisiaj zakończyła się runda finałowa, po której czołowa 10-tka zawodników i zawodniczek uzyskała awans do sobotniej serii medalowej. Dla reszty zawodników to już koniec regat. Jak spisali się Polacy?

02.02.2024, 20:14

Samba do Brasil polskich żeglarzy. Dwa złota w mistrzostwach świata

Stanisław Trepczyński w windsurfingowej klasie iQFoil oraz załoga Ewa Lewandowska i Julia Żmudzińska w klasie 29er ze złotymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing. Bardzo dobrze spisali się też inni biało-czerwoni zajmując miejsca w czołówce. W klasyfikacji Pucharu Narodów Polska uplasowała się na wysokim 5 miejscu. Regaty odbyły się w Buzios w Brazylii.

17.12.2023, 17:28
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Stocznia Cesarska Development sponsorem GTW Gedania

Spółka Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o. została sponsorem Gdańskiego Towarzystwa Wioślarskiego "Gedania". Spółka i klub podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub otrzyma od Spółki materiały budowlane umożliwiające remont siłowni klubowej oraz zestaw koszulek dla zawodników i zawodniczek na najbliższy sezon.

08.12.2023, 10:03

Brązowy medal Julii Damasiewicz w mistrzostwach Azji i Oceanii

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medal otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21. Wśród mężczyzn na dobrej 14 pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6 miejsce.

27.11.2023, 21:42

Igor Lewiński brązowym medalistą mistrzostw świata

Igor Lewiński (Gdański Klub Żeglarski) brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w olimpijskiej, windsurfingowej klasie iQFoil! Polak wywalczył swój drugi medal imprezy mistrzowskiej w tym roku. W lipcu zdobył srebro w Mistrzostwach Europy Juniorów.

29.10.2023, 17:34
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Singapur pozostaje najważniejszym ośrodkiem żeglugowym

Raport opublikowany przez chińską państwową agencję informacyjną Xinhua oraz dostawcę danych morskich Baltic Exchange pokazuje, że od wielu lat nie zachodzą zasadnicze zmiany pod względem ośrodków morskich na świecie. Największym pozostaje od 10 lat Singapur.

22.09.2023, 14:26

Tarasiuk Mistrzem Polski, Plitko zdobywa Puchar RS21

Zwycięstwem załogi Yacht Club Gdańsk pod wodza Igora Tarsiuka zakończyły się w Sztynorcie II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie RS21. Drugie miejsce w regatach i zwycięstwo w rankingu Pucharu Polski RS21 zajęła załoga Nowy Sztynort Osada Wolności ze sternikiem Wiktorem Plitko.

21.09.2023, 08:59

Trwa decydująca faza walki o olimpijskie kwalifikacje w żeglarstwie

To nie był dobry dzień dla polskich żeglarzy w Mistrzostwach Świata World Sailing w Hadze. Rywalizacja na wodach Morza Północnego dla niektórych z nich już się zakończyła, inny w pozostałe dni muszą odrabiać straty. Dobra wiadomość jest taka, że wciąż mamy szanse na olimpijskie kwalifikacje.

17.08.2023, 20:57

MŚ w żeglarstwie: Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki na olimpijskim kursie

Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk) awansowali na drugie miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata World Sailing, które odbywają się w Hadze. Polska załoga zaliczyła dzisiaj trzy bardzo dobre wyścigi w klasie 49er. Drugi dzień mistrzostw był natomiast mniej udany dla innych naszych żeglarzy.

13.08.2023, 20:49

Polscy żeglarze walczą o przepustki na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Mistrzostwa świata klas olimpijskich w żeglarstwie będą pierwszą szansą na uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Najważniejsza impreza sezonu odbędzie się w Hadze w dniach 10-20 sierpnia. Polskę będą reprezentować żeglarze w dziewięciu konkurencjach olimpijskich oraz w dwóch klasach dla żeglarzy z niepełnosprawnościami.

08.08.2023, 21:05